home Zdrowie Z uzależnienia nie wyleczysz się sam!

Z uzależnienia nie wyleczysz się sam!

Droga do wyleczenia się z uzależnienia jest bardzo długa. Nie uda się pokonać jej samodzielnie bez wsparcia osób najbliższych, ale także terapeutów. Osoby zdecydowane na zerwanie z nałogiem mogą zdecydować się na leczenie w prywatny ośrodek leczenie uzależnień. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień oferuje wysoki standard leczenia. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień to świetny wybór dla tych, którzy nie chcą czekać na miejsce w ośrodku kilka miesięcy.

Ośrodek terapii uzależnień: dla kogo?

Ośrodek terapii uzależnień przyjmuje osoby nie tylko uzależnione od alkoholu czy narkotyków. Na leczenie do ośrodek terapii uzależnień przyjmowane są także osoby uzależnione leków oraz hazardu i innych uzależnień behawioralnych. Podstawowa terapia w ośrodek terapii uzależnień trwa cztery tygodnie. Jeśli jest taka potrzeba, pobyt w ośrodku leczenia uzależnień można przedłużyć. Więcej o ośrodek leczenia uzależnień można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Chcę wyleczyć się z uzależnienia”.

Ośrodek leczenia uzależnień: co oferuje?

Przede wszystkim ośrodek leczenia uzależnień zapewnia pomoc doświadczonych lekarzy i terapeutów. Gdy jest taka konieczność osoby uzależnione przed rozpoczęciem terapii przechodzą detoks. To standardowe postępowanie w stosunku do osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Na wsparcie pracowników ośrodka mogą liczyć także osoby współuzależnione. Ośrodek położony jest w otoczeniu przepięknej przyrody Gór Świętokrzyskich. Relaks wspiera proces wychodzenia z nałogu.