home Zdrowie Witamina C o długim uwalnianiu

Witamina C o długim uwalnianiu

Dr Enzmann witamina C to specjalny suplement diety, który zawiera witaminę C w postaci, która bardzo powoli uwalnia się w organizmie człowieka. Jest to istotne, ponieważ chociaż organizm ludzki bardzo potrzebuje witaminy C, jego zdolność do przetwarzania tej substancji jest co najwyżej umiarkowana.

Zalecane dawki witaminy C

Dr Enzmann vitamin C stara się przez długi czas dostarczać organizmowi stosunkowo niewielką dawkę witaminy C, która z czasem się kumuluje, przez co w efekcie łączna dawka jest wysoka, wyższa niż w innych suplementach diety.

Zastosowanie witaminy C jest bardzo różnorodne, ale jej retencja jest stosunkowo niewielka. Naukowcy udowodnili, że można przyjmować dziennie nawet kilka gramów witaminy C i dopiero wtedy uzyska się stan nasycenia nią, ale w normalnych warunkach zdecydowana jej większość jest wypłukiwana.

Co się dzieje z witaminą C?

Pytanie może się wydawać dziwne, ale takie nie jest. Kiedy zastanawiamy się, jaką witaminę C kupić, często kierujemy się ceną, a jest to błąd. Niby witamina C jest zawsze taka sama, ale jej opakowanie, czyli sposób bezpośredniego dostarczania do organizmu, może być już bardzo różny. Zwykła witamina C prawdopodobnie w ogóle się nie wchłonie, a nawet w miarę dobra witamina wchłonie się, a zaraz potem zostanie z organizmu wypłukana.

Organizm ludzki nie ceni bowiem za bardzo witaminy C i nie posiada specjalnych mechanizmów jej zatrzymywania. Przez to, jeśli podamy w jednej chwili dużą dawkę, po zaledwie kilku minutach jej poziom zacznie wyraźnie wzrastać w moczu. A sam organizm nie za bardzo na tym skorzysta.