home Zdrowie Znaczenie witaminy C dla człowieka

Znaczenie witaminy C dla człowieka

Zastosowanie witaminy C w organizmie ludzkim jest niesamowicie wręcz wszechstronne. Witamina C bierze udział w ogromnej ilości najróżniejszych procesów chemicznych w postaci regulatora. Jak każda witamina, witamina C nie jest bezpośrednio zużywana w takich procesach, ale musi być obecna, by mogły one zachodzić.

Problem produkcji witaminy C u człowieka

Dr Enzmann witamina C to produkt zalecany powszechnie z jednego prostego powodu: witamina C nie jest przez człowieka produkowana. Jesteśmy jednym z wyjątkowo nielicznych zwierząt na tej planecie, które nie produkują witaminy C w swoich organizmach. W stu procentach witamina C znajdująca się w organizmie człowieka pochodzi z pokarmu.

W przypadku zwierząt zewnętrzna witamina C to od kilkunastu do kilkudziesięciu procent ich zapotrzebowania. Nie zdarza się, by psy, krowy czy bociany miały niedobory witaminy C. Jeśli dr Enzmann vitamin C nie jest przyjmowana przez człowieka, bardzo prawdopodobne, że występuje u niego niedobór.

Formy przyjmowania witaminy C

Jaką witaminę C wybrać, by mieć pewność, że nie ma się niedoborów? Zdecydowanie najlepszym sposobem jest zawsze naturalne źródło witaminy C.

Okazuje się jednak, że witamina C wcale nie jest tak łatwo dostępna, bo chociaż jest jej wszędzie pełno, jest ona delikatna i nawet proste sposoby przetwarzania żywności mogą być dla niej zabójcze. W związku z tym trzeba zdecydować się na suplementy. Jaką witaminę C kupić? Koniecznie taką, która została stworzona z myślą o maksymalnej przyswajalności, ponieważ niewielkie wchłanianie tej witaminy w jelitach także bywa związane z jej niedoborami. A te potrafią być bardzo nieprzyjemne.