home Przemysł Pochłaniacze do odzieży, żywności, leków i elektroniki

Pochłaniacze do odzieży, żywności, leków i elektroniki

Odpowiednia ochrona półproduktów, części produkcyjnych i gotowych wyrobów przed wilgocią to sposób na zmniejszenie strat wynikających z ich zniszczenia. Maksymalną ochronę bardzo różnym produktom i towarom może zapewnić stosując pochłaniacze wilgoci.

W jakich branżach stosuje się pochłaniacze?

Branż, w których pochłaniacze wilgoci są niezbędne jest naprawdę bardzo wiele. Pochłaniacze wilgoci stosowane są między innymi w przemyśle spożywczym, motoryzacyjnym, farmaceutycznym, chemicznym, meblarskim. Pochłaniacz wilgoci bardzo skutecznie usuwa wilgoć z zamkniętych opakowań.

Z powodzeniem pochłaniacz wilgoci może być stosowany podczas magazynowania i transportu. Stosując pochłaniacz wilgoci można zabezpieczyć towary przed niekorzystnym działaniem wilgoci, w tym przed pleśnią i korozją.

Czy przemysłowy pochłaniacz wilgoci jest bezpieczny?

Wypełniacze, które stosuje się w pochłaniaczach wilgoci nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci nie jest toksyczny i można używać go bez najmniejszych obaw. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci może być wypełniony glinką bentonitową, która jest produktem całkowicie naturalnym.

Przemysłowy pochłaniacz wilgoci może zawierać także silica gel, czyli żel krzemionkowy. Jako wypełniacz stosuje się też sito molekularne. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy może mieć różną formę. Bardzo popularny jest pochłaniacz wilgoci przemysłowy w saszetkach. Można kupić także pochłaniacz wilgoci przemysłowy w formie kapsułek bądź granulatu.