home Przemysł Pochłaniacze zabezpieczają towary prze zawilgoceniem

Pochłaniacze zabezpieczają towary prze zawilgoceniem

Jest bardzo wiele produktów, które podczas magazynowania i transportu muszą zostać zabezpieczone przed wilgocią. W tym celu stosuje się pochłaniacze wilgoci.

W jakich branżach znajdują zastosowanie pochłaniacze?

Branż, w których stosowane są pochłaniacze wilgoci jest naprawdę bardzo wiele. Pochłaniacze wilgoci stosowane są w przemyśle elektronicznym, farmaceutycznym, medycznym, tekstylnym, chemicznym, papierniczym, obuwniczym i wielu jeszcze innych.

Przemysłowy pochłaniacz wilgoci to produkt, który bardzo dobrze chroni towary przed wilgocią. Ogromną zaletą jest to, że kupując przemysłowy pochłaniacz przedsiębiorstwa nie ponoszą dużych kosztów. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci występuje w bardzo różnej formie. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy może mieć postać kapsułek, granulatu bądź saszetek.

Przemysłowy pochłaniacz – jaki ma skład?

Pochłaniacz wilgoci przemysłowy może być bardzo zróżnicowany nie tylko pod względu postaci w jakiej występuje, ale także składu. Pochłaniacz wilgoci może w składzie zawierać:

  • glinkę bentonitową. Jest ona używana do produkcji pochłaniaczy wilgoci w postaci saszetek;
  • silica gel. Jest to żel krzemionkowy białego lub brązowego koloru. Stosowany jest między innymi w pochłaniaczach wilgoci stosowanych w przemyśle farmaceutycznym;
  • sito molekularne. Jest to granulat, który ma zdolność do silnego wiązania cząstek wody.

Niezależnie od tego, z jakiego surowca wyprodukowany został pochłaniacz wilgoci, działa on niezawodnie i skutecznie. Każdy pochłaniacz wilgoci doskonale chroni towar przed zniszczeniem przez wilgoć.