home Budowa i remont Obudowy aluminiowe – zalety

Obudowy aluminiowe – zalety

Obudowy aluminiowe od dawna są jedną z najważniejszych części w domach i biurowcach. Jest to specjalnie zaprojektowana szafka na przełączniki, pokrętła i różne elementy elektryczne, które są podłączone do głównego źródła zasilania w domu.

Odporne na warunki atmosferyczne

Obudowy aluminiowe do elektroniki mają wiele zalet. Jedną z wielu jest to, że aluminiowe obudowy są znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli mieszkasz w trudnych warunkach, w których występuje dużo deszczu lub wilgoci, to ich instalacja jest szczególnie wskazana. Z przypadku obudowy na bazie tworzyw sztucznych istnieje duża szansa na pęcznienie tworzywa. Tworzywo sztuczne nie jest preferowane z powodu problemów z odkształcaniem, zwłaszcza gdy jest ono przymocowane do metali. Rdza jest dużą przyczyną strat i innych ogromnych wad metalowych obudów. Ale jeśli użyjesz metalowych obudów pokrytych aluminium, ten problem natychmiast się rozwiązuje.

Blokuje też zakłócenia

Jeśli mieszkasz na obszarze gdzie występuje wiele zanieczyszczeń oraz hałas, to aluminiowa obudowa jest doskonałym rozwiązaniem. Blokuje wszelkiego rodzaju zakłócenia. Dzięki tego rodzaju obudowie będziesz mieć również ochronę antystatyczną. W przypadku przełączników radiowych jest to wręcz niezbędne. Ta forma obudowy ma jednak kilka wad. Największą z nich jest koszt, który jest tutaj wyższy niż w przypadku obudowy zbudowanej na bazie plastiku. Warto jednak mieć na uwadze, że jednocześnie obudowy plastikowe są nietrwałe i szybko ulegają zużyciu.