home Przemysł Obudowy z plastiku czy aluminium?

Obudowy z plastiku czy aluminium?

Podczas projektowania należy wziąć pod uwagę nawet najbardziej przyziemne szczegóły, aby stworzyć udany projekt. W przypadku elektroniki ważny jest wybór właściwej obudowy.

Zalety obudowy z aluminium

Najpopularniejsze obudowy wykonane są z aluminium lub tworzywa sztucznego (zarówno z poliwęglanu, jak i ABS). Obudowy aluminiowe są trwalsze niż plastikowe. Chociaż oba materiały zapewniają wiodącą w branży trwałość, istnieją pewne wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu, który materiał i obudowę wybrać. Jak wspomnieliśmy obudowy aluminiowe do elektroniki, są wyjątkowo trwałe. Wysokiej jakości odlew zachowuję swój kształt nawet przy działaniu wyjątkowych sił.

Obudowy aluminiowe charakteryzują się najwyższą opornością elektryczną. W większości przypadków, aluminium nie reaguje na siłę magnetyczną. Te cechy oznaczają, że stanowi doskonałą osłonę przed częstotliwościami elektromagnetycznymi (EMF) i interferencjami częstotliwości radiowych (RFI). Obudowy aluminiowe mogą stanowić skuteczną część projektu, który wymaga niezależnych obwodów i minimalnych zakłóceń.

Zalety plastikowej obudowy

Plastik jest popularnym materiałem inżynieryjnym, który oferuje wiele korzyści. Jedną z głównych korzyści jest to, że tworzywo sztuczne nie przewodzi prądu. Jest to ważne, gdy występują problemy z niedoborami prądu, zapewniając również poziom ochrony użytkownika. Jeśli czynnikiem decydującym jest koszt, tworzywo sztuczne jest zwykle tańsze niż metal. Tworzywo sztuczne waży również mniej niż metal, co oszczędza koszty transportu. Tworzywo sztuczne jest odporne na korozję i nie wymaga dodatkowej powłoki, takiej jak stal lub inny rodzaj metalu.