home Zdrowie Wlewy witaminowe – czy warto?

Wlewy witaminowe – czy warto?

Na świecie stosowane jest bardzo wiele terapii o istotnym znaczeniu dla naszego dobrobytu, które jeszcze się do Polski nie przebiły. Jedną z takich terapii są kroplówki witaminowe, których wskazanie pojawia się czasami w wyniku zaleceń zawierających porady dietetyczne. O co w tym chodzi? Jaki jest cel takich kroplówek i kto je powinien przyjmować?

Czym są wlewy witaminowe?

Uzupełnienie witamin to temat już wiekowy, który dobrze znamy. Nie wiemy jednak zazwyczaj, że zwykłe łykanie witamin bardzo często ma niewielki sens, ponieważ jeśli u osoby prawidłowo się odżywiającej i tak dochodzi do deficytu witamin i minerałów, sama dieta na pewno nie jest wystarczająca. Witaminy mogą nie być wchłaniane prawidłowo.

Może dochodzić do jakichś problemów metabolicznych. Może istnieć bardzo wysokie zapotrzebowanie na niektóre witaminy, a mniejsze na resztę, przez co dochodzi do nierównowagi. Jeśli badania laboratoryjne wykażą problemy, najłatwiej z nimi walczyć przez bezpośrednie podanie brakujących substancji.

Bezpośrednie wskazania do stosowania kroplówek witaminowych

Witaminy w takiej formie można przyjmować jako bezpośrednie zwalczanie problemu lub ogólne wsparcie. Można postawić na przykład na witaminy na skórę, które będą opóźniały proces starzenia się organizmu i poprawią jego wygląd.

Częściej jednak wykorzystuje się na przykład witaminy dla sportowców, które przyspieszają regenerację po intensywnym wysiłku, jak również witaminy dla pracujących umysłowo, które z kolei powinny przyspieszać wypoczynek umysłowy i poprawiać m.in. zdolność do zapamiętywania informacji. Należy pamiętać, że ta metoda jest w pełni bezpieczna, ponieważ nie umożliwia przekraczania możliwości organizmu, a jedynie umożliwia ich wykorzystanie w pełni. Sprawdź: kroplówki witaminowe Warszawa