home Usługi Paczka z zagranicy i jej czas dostarczenia

Paczka z zagranicy i jej czas dostarczenia

Wiele osób zastanawia się, czy warto zamawiać paczki z zagranicy. Nie posiadamy fachowej wiedzy ile trwa odprawa celna i czy będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty, jednak warto zapoznać się z tematem dość szczegółowo. Dlatego właśnie zazwyczaj obawiamy się paczek zagranicznych i większość produktów kupujemy w swoim kraju.

Z pewnością duże przesyłki paletowe międzynarodowe będą obarczone dodatkowymi kosztami związanymi z gabarytem oraz cłem na granicy kraju. Warto jednak wybierać przesyłki zagraniczne i nawet jeżeli czas oczekiwania jest dłuższy, wiele przedmiotów można kupić taniej.

Jak wysłać międzynarodową przesyłkę paletową?

Sytuacja wygląda tak samo, kiedy chcemy przesyłki paletowe międzynarodowe wysłać z naszego kraju. Każda paczka za granicę idzie dłużej, jednak czasami bardziej opłaca się wysłać drobne przedmioty, niżeli zawozić je osobiście. W przypadku przesyłki międzynarodowej, odprawa celna jest obowiązkowa, a jest to zespół procedur i czynności, dzięki którym można sprawdzić czy paczka została nadana w sposób prawidłowy. Jeżeli paczka zostanie zatrzymana do odprawy celnej, z pewnością otrzymamy zawiadomienie o dodatkowych kosztach i konieczności wypełnienia dokumentów.

Przesyłka lotnicza najszybszą formą wysyłki

Najszybsze oczywiście są przesyłki lotnicze. Z pewnością przesyłki paletowe międzynarodowe nie będą mogły być wysyłane drogą lotniczą, tak duże paczki zwykle dostarczane są za pomocą drogi morskiej albo lądowej. Warto zapoznać się ze wszystkimi przepisami, które dotyczą wysyłki zagranicznej i przekonać się do tej formy zamawiania przedmiotów z Chin czy USA. Nie ważne czy będzie to niewielka paczka czy duży gabaryt, czasem przesyłka z zagranicy może być o wiele tańsza.