home Zdrowie Zadbaj o swój słuch

Zadbaj o swój słuch

Aparaty słuchowe Poznań niepodważalnie pozwalają osobom starszym, jak i młodszym z niedosłuchem na różnym poziomie, znów cieszyć się otaczającymi ich zewsząd dźwiękami. Ta bardzo mała, aczkolwiek rozwinięta technologia nie tylko jest coraz mniej widoczna, ale i dłużej eksploatowana, nawet na przestrzeni wielu lat. Jak należy o nią dbać i przed czym w szczególności chronić, by ta jak najdłużej mogła niezawodnie służyć swojemu właścicielowi?

Jaki aparat słuchowy będzie odpowiedni?

Często profesjonalne badanie słuchu Poznań utwierdza wiele osób o tym, że powinny zacząć nosić aparat słuchowy, dobrany idealnie do ich poziomu niedosłuchu.

Na rynku można zakupić wiele modeli tej małej technologii, wszystkie je łączy jedno: nie powinny mieć kontaktu z wodą, inaczej trwale mogą ulec uszkodzeniu. Nie mogą one zatem być stosowane podczas pływania, czy też kąpieli. Do ich czyszczenia również nie powinno używać się cieczy, a specjalnych produktów, które są przeznaczone to tego typu czynności. Aparaty słuchowe Poznań niezależnie od modelu będą działały o wiele dłużej, gdy będzie się przestrzegać tej zasady. 

Kosmetyki – niepozorny wróg 

Bez dwóch zdań aparaty słuchowe Poznań są na tyle wygodne, że często można zapomnieć o tym, że aktualnie się je nosi. Nie wolno jednak tego przeoczyć, np. podczas pielęgnacji skóry twarzy, czy też włosów.

Kremy, balsamy, odżywki w sprayu, żele, lakiery itd. wszystkie one zagrażają tej małej i niepozornej technologii. Warto ją zdejmować do tego typu czynności. Aparaty słuchowe również wrażliwe są na upadki, dlatego też nie należy trzymać ich na skraju jakiegoś mebla i zawsze dokładnie umieszczać w uchu, bądź też za małżowiną uszną.