home Dziecko Wybierz odpowiedni fotelik samochodowy

Wybierz odpowiedni fotelik samochodowy

Foteliki dziecięce do samochodu to szeroka kategoria produktów, które mają zapewnić dzieciom bezpieczne podróżowanie samochodem. Foteliki dziecięce do samochodu są przeznaczone dla dzieci, które nie mają 12 lat lub mają wzrost poniżej 150 cm. Jak wybierać foteliki dziecięce do samochodu, aby zapewnić dziecku bezpieczną podróż?

Fotelik z odpowiedniej kategorii

Foteliki samochodowe dla dzieci muszą być dobrane do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Dla noworodków i niemowląt przeznaczone są foteliki samochodowe dla dzieci do 13 kg. Kolejna grupa to foteliki samochodowe dla dzieci ważące 9-18 kilogramów. Dla dzieci o wadze 15-36 kilogramów przeznaczone są foteliki samochodowe trzeciej grupy. Są to foteliki samochodowe dla dzieci, w których dzieci przypięte są zamontowanymi przez producenta auta pasami bezpieczeństwa.

Sposób montowania fotelika

Foteliki dla niemowląt powinny myć montowane tyłem do kierunku jazdy. Z tego powodu w zdecydowanej większości dostępne w sklepach foteliki dla niemowląt to foteliki samochodowe RWF. Foteliki samochodowe RWF zapewniają dzieciom większe bezpieczeństwo. Foteliki samochodowe RWF z systemem Isofix (specjalne uchwyty) montuje się bardzo szybko – najlepiej na środku tylnej kanapy. Bardzo dobrze sprawdzają się też foteliki dla dzieci z tak zwanym systemem LSP. Są to foteliki dla dzieci teleskopami pneumatycznymi. Chronią one dziecko przed skutkami uderzenia w bok auta. Wszystkich zainteresowanych tematem fotelików samochodowych dla dzieci zachęcamy do przeczytania także naszego poprzedniego tekstu.