home Usługi Wybieramy zamek do drzwi

Wybieramy zamek do drzwi

Dobrze dobrany zamek do drzwi zewnętrznych stanowi podstawowe zabezpieczenie przed potencjalnymi włamywaczami. Kupując takie zamki do drzwi zewnętrznych można czuć się bezpieczniej i komfortowo.

Jakie zamki do drzwi znajdują się w sprzedaży?

Dostępne na rynku zamki do drzwi są bardzo zróżnicowane pod wieloma względami. Różnią się między sobą konstrukcją, sposobem montażu, designem i ceną. Jeśli chodzi o sposób montażu, to wyróżnić można zamki do drzwi zewnętrzne zwane także nawierzchniowymi oraz zamki wpuszczane do drzwi. Zamki nawierzchniowe montuje się bezpośrednio na drzwiach. Od strony mieszkania otwiera się je kluczem, gałką albo zasuwą.

Do otwarcia drzwi nawierzchniowych od zewnątrz służy wyłącznie klucz. Zamki do drzwi nawierzchniowe montowane są na ogół w drzwiach pokojowych. Można je wykorzystać także jako dodatkowe zamki do drzwi zewnętrznych. Na ogół znajdujące się w sprzedaży zamki do drzwi zewnętrznych, ale także wewnętrznych nie są wyposażone we wkładkę. Trzeba ja dokupić oddzielnie.

Jaki zamek do drzwi wybrać?

Zarówno zamki wpuszczane do drzwi, jak i nawierzchniowe należy montować po uchylnej stronie drzwi. Do drzwi prawych trzeba więc kupić zamki wpuszczane do drzwi prawe, a do lewych lewy zamek. Osoby, które interesują naprawdę bezpieczne zamki powinny zwrócić uwagę na Sparta zamki. To bardzo szeroki wybór zamków do wszystkich rodzajów drzwi. Zamki są produktami bardzo wysokiej jakości. Zamki to nie tylko klasyczne modele na klucz, ale także elektroniczne, elektryczne i szyfrowe.