home Dziecko Wybieramy materac do łóżeczka

Wybieramy materac do łóżeczka

Każda mama pragnie dla swojej pociechy wszystkiego, co najlepsza. Dlatego jeszcze przed narodzinami malucha dokładamy wszelkich starań, aby zebrać odpowiednią wyprawkę. Oprócz ubranek musi znaleźć się w niej materac do łóżeczka. Obecnie w sklepach znajdziemy naprawdę szeroki wybór dziecięcych materacy. Pojawia się w związku z tym pytanie jaki materac dla dziecka do łóżeczka będzie najbardziej odpowiedni.

Twardość materaca

Rodzice zadający pytanie jaki materac dla dziecka do łóżeczka będzie najbardziej odpowiedni na ogół zastanawiają się nad jego twardością. Trzeba pamiętać, że maluszek w początkowym okresie życia jest dość nieporadny ruchowo. Materac nie może więc w żaden sposób utrudniać mu przemieszczania się. Dlatego zbyt miękki nie będzie odpowiedni. Warto pamiętać, że zbyt miękki materac sprawia duże problemy, jeśli chodzi o przekręcanie główki. Może w związku z tym istotnie utrudniać rozwój ruchowy malucha. Najbardziej odpowiedni dla dziecka będzie materac średniotwardy, który zapewnia komfort i odpowiednio troszczy się o kręgosłup.

Materiał, z którego został wykonany

Jaki materac dla dziecka do łóżeczka to pytanie, na które odpowiedź powinna obejmować również materiał, z jakiego materac wykonano. Ciekawą propozycją są materace dla dzieci z pianki wysokoelastycznej. Doskonale wpływa ona na dziecięcy kręgosłup, chroniąc przed powstawaniem wad postawy. Taki materac charakteryzuje się również odpowiednim stopniem twardości, co sprawia, że można być spokojnym o prawidłowy rozwój ruchowy naszej pociechy.