home Handel Wkręty niezbędne do wykonania drewnianego tarasu

Wkręty niezbędne do wykonania drewnianego tarasu

Drewniane tarasy cieszą się niezwykle dużą popularnością. Do łączenia tarasowych desek świetnie przydają się wkręty Spax.

Czym charakteryzują się wkręty do drewna Spax?

Wkręty Spax produkuje niemiecka firma o tej samej nazwie. Firma działa na rynku od 1823 roku, co najlepiej świadczy o tym, że produkowane przez nią wkręty do drewna odznaczają się wyjątkowo wysoką jakością. Wkręty Spax produkowane są wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wykorzystanie takiej stali sprawia, że Spax wkręty są bardzo odporne na rdzę. W efekcie taras przez długie lata zachowuje swoje wszystkie walory wizualne.

Spax wkręty przeznaczone są do montażu desek tarasowych z drewna iglastego. Świetnie sprawdzają się na przykład podczas wykonywania tarasu z desek modrzewiowych. Spax wkręty dostępne są w opakowaniach zawierających nawet 1000 sztuk. Oczywiście Spax do drewna można kupić także w mniejszych opakowaniach.

Jak stosować Spax wkręty?

Spax do drewna używa się w bardzo prosty sposób. W przypadku stosowania Spax do drewna w przypadku większości gatunków drewna nie ma konieczności wcześniejszego nawiercania deski. Spax do drewna mają gwint dociągający. Dzięki temu wkręty tarasowe Spax to gwarancja bardzo trwałego połączenia poszczególnych elementów.

Wkręty tarasowe Spax posiadają niewielką cylindryczną główkę. Stosując wkręty ciesielskie Spax na tarasie nie pojawią się żadne pęknięcia. Wkręty ciesielskie Spax ograniczają też skrzypienie. Wykorzystując wkręty ciesielskie Spax można wykonać wytrzymały i trwały taras o dużych walorach estetycznych.