home Zdrowie Wizyta u lekarza medycyny pracy

Wizyta u lekarza medycyny pracy

Lekarz medycyny pracy ma bardzo istotną rolę do wykonania, ponieważ to on ma za zadanie wykonywać badania okresowe pracowników i decydować o ich zdolności do pracy. Rola ta jest szczególnie ważna, jeśli zakład pracy, o który chodzi będzie związany z trudnymi warunkami dla pracowników i wymagać będzie podwyższonej odporności czy zdolności fizycznej do realizowania niektórych zadań. To wszystko sprawia, że badania jakie wykonuje lekarz medycyny pracy są ważne, by rzeczywiście oceniać możliwości zawodowe pracowników.

Oferta badań w Poznaniu

Medycyna pracy w Poznaniu realizowana jest w wielu placówkach medycznych, nie brakuje specjalistów z tej dziedziny w stolicy Wielkopolski, dlatego jeśli pojawia się konieczność skorzystania z pomocy takiego specjalisty to nie będzie problemu ze znalezieniem dobrego lekarza, który wykona badania. Niekiedy jest również tak, że lekarz medycyny pracy dla firm wykonuje stałe zlecenie i pojawia się regularnie na okresowych badaniach pracowników. Niektóre firmy decydują się na nawiązanie takiej współpracy, by ułatwić sobie działalność.

Profesjonalne badania

Jeśli chodzi o badania jakie będą realizowane w ramach takich wizyt są one uzależnione od charakteru wykonywanej pracy i będą związane z obowiązkami jakie realizuje konkretny pracownik. Zawsze jedna musza być to badania według określonej procedury, pozwalająca na ocenę zdolności danej osoby do pracy i wykonywania zawodowych obowiązków. Lekarz ten odpowiada za wystawienie dokumentu uprawniającego do wykonywania pracy.