home Zdrowie Szybka utrata wagi – czy warto?

Szybka utrata wagi – czy warto?

Wiele osób zastanawia się jak można skutecznie walczyć o utratę zbędnych kilogramów. Okazuje się, że możliwości jest rzeczywiście sporo i regularnie pojawiają się pomysły na diety, dzięki którym to odchudzanie ma być skuteczne. Wśród nich na pewno znajduje się również dieta 13 dniowa, której popularność od dłuższego czasu jest bardzo duża. Warto na nią zwrócić uwagę jeśli komuś będzie zależało na bardzo szybkim odchudzaniu. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że ta dieta nie jest dla każdego.

Dieta 13 dniowa – czy to dobry pomysł?

Należy zauważyć, że dieta 13 dniowa bardzo często pozwala na szybką utratę kilogramów, jednocześnie jednak należy pamiętać o tym, że jest to dieta bardzo rygorystyczna, która pozwala na spożywanie małej ilości kalorii każdego dnia. Z tego względu nie dla każdego będzie ona dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim to dieta dla osób, które mają nadwagę i jednocześnie nie mają problemów ze zdrowiem jak cukrzyca czy choroby krążenia, miażdżyca. Jeśli ktoś nie ma nadwagi nie powinien takiego sposobu żywienia stosować.

Dbaj o swoje samopoczucie

Dieta 13 dniowa pozwala szybko stracić kilogramy, jeśli jednak po jej zakończeniu zacznie się dużymi ilościami spożywać węglowodany, słodycze to szybko te utracone kilogramy będą wracać, ponieważ ich utrata będzie wynikiem odwodnienia i utraty masy mięśniowej. Dlatego będzie tutaj raczej mówić o odchudzaniu pozornym, nie zostanie utracona tkanka tłuszczowa, nie będzie okazji na to, by ustabilizować przemianę materii. Dlatego wydaje się, że na dietę 13 dniową trzeba uważać i traktować ją raczej z dużym dystansem.