home Zdrowie Słuch – jak go wzmocnić?

Słuch – jak go wzmocnić?

Słuch można uznać za jeden z najważniejszych zmysłów, który dostarcza wiele informacji o otaczającym świecie. Aparaty słuchowe Poznań w momencie, kiedy dźwięki przestają być zauważalne bądź też niewyraźne, są szansą na wzmocnienie ich. Ta nowoczesna technologia sprawdza się zarówno u starszych ludzi (u których wraz z wiekiem pogarsza się słuch), jak i tych najmłodszych, zmagających się często z niedosłuchem.

Problemy związane z tym zmysłem są liczne, dlatego też nic dziwnego, że na rynku aparaty słuchowe dostępne są w wielu modelach. Jaki jest ich podstawowy podział? 

Na jaki aparat słuchowy z Poznania się zdecydować? 

Dużo osób zadaje sobie często to samo pytanie: jakie aparaty słuchowe Poznań będą najlepsze? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest skomplikowana: takie, w których wszystkie dźwięki na powrót staną się wyraźne, a całość będzie wygodna i dobrze się prezentować. Wszystko zależy więc od indywidualnych upodobań. W wyborze pomóc może również lekarz, u którego należy wykonać badanie słuchu. Po diagnozie pacjent może wybrać między trzema podstawowymi modelami aparatu:

  • RIC – charakterystyczna dla tego modelu jest cienka słuchawka, którą wprowadza się do kanału słuchowego,
  • BTE – aparat znajduje się za uchem,
  • ITE – model, w którym cały aparat znajduje się w uchu. 

Różne przyczyny pogarszającego się słuchu 

Badanie słuchu Poznań to we współczesnym świecie coraz częstsza praktyka. Ostrość tego zmysłu traci się wraz z wiekiem, słuch może być pogorszony ze względu na wady wrodzone, jak i uszkodzenia w wyniku nadmiernego oraz długotrwałego hałasu. Niezależnie od przyczyny dzisiejsza technologia pozwala w wielu przypadkach na powrót cieszyć się otaczającymi człowieka dźwiękami.

Zapewniają to aparaty słuchowe Poznań oraz lekarze, którzy po badaniach i konsultacjach doradzają swoim pacjentom, jak następnie powinni działać.