home Zdrowie Rehabilitacja: kto może z niej skorzystać?

Rehabilitacja: kto może z niej skorzystać?

Mianem rehabilitacji określane są czynności, które podejmowane są w celu przywrócenia pacjentom całkowitej sprawności. Są jednak sytuacje, w których rehabilitacja nie sprawi, że pacjent odzyska całkowitą sprawność. W takich sytuacjach rehabilitacja poprawia jednak komfort życia. Warto pamiętać, że rehabilitacja przyniesie bardzo dobre efekty, gdy pacjenci rozpoczną ją możliwie jak najwcześniej.

Jakie są rodzaje rehabilitacji?

Rehabilitacja w Poznaniu to bardzo szeroki zakres usług. Rehabilitacja w Poznaniu adresowana jest między innymi do pacjentów po udarach i wylewach. Rehabilitacja w Poznaniu adresowana jest również do pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej rehabilitacji. Specjalistyczna rehabilitacja adresowana jest między innymi do kobiet, które przeszły zabieg mastektomii. Rehabilitacja specjalna skierowana jest także do tych pacjentów, którzy cierpią na schorzenia przewlekłe. Rehabilitacja specjalna mogą potrzebować na przykład osoby niedowidzące.

Gdzie skorzystać z zabiegów?

Rehabilitacja powinna rozpocząć się jak najwcześniej po zakończeniu leczenia. W publicznych placówkach na miejsce czeka się bardzo długo; rozwiązaniem jest prywatne centrum rehabilitacji. Warto wybrać centrum rehabilitacji nie tylko cieszące się dobrą opinią. W centrum rehabilitacji, która ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia pacjenci będą mogli być rehabilitowani bezpłatnie. Z pewnością dla wielu osób, które potrzebują rehabilitacji jest to bardzo dobra wiadomość. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.