home Usługi Przydatne informacje o doradztwie zawodowym i personalnym

Przydatne informacje o doradztwie zawodowym i personalnym

Aktywizacja zawodowa może mieć zarówno formę doradztwa zawodowego, jak i doradztwa personalnego. Z doradztwa zawodowym na pewno wiele osób zetknęło się na etapie edukacji szkolnej. Jest to jednak proces, który trwa przez całe życie. Doradztwo personalne jest usługą skierowaną zarówno do pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. 

Pośrednictwo między pracodawcą a potencjalnymi pracownikami

Firmy, które świetnie znają rynek pracy w naszym kraju i oferują doradztwo personalne są swojego rodzaju pośrednikami pomiędzy pracodawcami a osobami, które poszukują pracy. Doradztwo personalne polega między innymi świadczeniu usług na rzecz pracodawców, którzy poszukują pracowników, którzy spełniają określone wymogi. Bardzo często firmy specjalizujące się w doradztwie zawodowym zajmują się także organizowaniem szkoleń dla pracowników. Jeśli chodzi o rekrutację pracowników, to przedsiębiorca zlecający usługę zewnętrznej firmie, może mieć pewność, że zostanie zachowana dyskrecja

Usługi doradztwa personalnego

Rekrutacja i selekcja pracowników oraz otwarte i zamknięte szkolenia to nie jedyne zadania, które można powierzyć firmie zajmującej się doradztwem personalnym. Profesjonalne biuro doradztwa personalnego oferuje także pomoc przy organizowaniu szkoleń, które są finansowane za środki pochodzące z funduszy unijnych.

Usługi, które świadczy biuro doradztwa personalnego są wysoko wyspecjalizowane. Dobór odpowiednich kandydatów na dane stanowisko, szkolenia i treningi personalne wymagają dużej zarówno o poszczególnych zawodach, jak i o ludziach.