home Przemysł Polipropylenowe taśmy szerokiego zastosowania

Polipropylenowe taśmy szerokiego zastosowania

Taśmy polipropylenowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż polipropylenowe taśmy posiadają mnóstwo zalet.

Polipropylenowe taśmy – czym się charakteryzują?

Taśmy polipropylenowe odznaczają się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością. Rozerwanie taśmy polipropylenowej nie jest wcale takie łatwe. Taśma polipropylenowa jest też bardzo odporna na działanie wody, co nabiera szczególnego znaczenia, gdy towary transportowane są drogą morską. Na rynku dostępna jest też taśma polipropylenowa, do której dodano został składnik, który sprawia, że jest ona bardziej odporna na promieniowanie UV.

Taśma polipropylenowa może być używana zarówno do pakowania ręcznego, jak i w automatach pakujących. Dobrej jakości taśma spinająca jest wyprodukowana z czystego polipropylenu. Stosowana w maszynach do pakowania spinająca taśma nie pyli i nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Na taśmie można umieścić dowolny nadruk, co oznacza, że taśma spinająca dla wykorzystującej ją firmy może stać się nośnikiem reklamy.

Jakie taśmy spinające są dostępne w sprzedaży?

Taśma PP jest bardzo zróżnicowana pod względem kolorów, szerokości długości. Jeśli chodzi o kolory, to najbardziej popularna jest taśma PP czarna i transparentna. Producenci proponują także niebieską, białą i zieloną. Dostępna jest nawet różowa taśma PP. Równie duża jest rozpiętość szerokość. Polipropylenowe taśmy można kupić o szerokości od 7 do 52 milimetrów. Długość taśm wynosi od 100 do 1500 metrów. Każdy może więc wybrać taśmę idealnie dopasowaną do potrzeb.