home Przemysł Pochłaniacze zabezpieczają towary przed zniszczeniem

Pochłaniacze zabezpieczają towary przed zniszczeniem

Nadmierna wilgoć prowadzi do rozwoju pleśni. Może więc być przyczyną zniszczenia wielu produktów. W celu ich ochrony można zastosować pochłaniacz wilgoci.

Gdzie może być stosowany pochłaniacz?

Pochłaniacze wilgoci mają bardzo szerokie zastosowanie. Pochłaniacze wilgoci mogą zabezpieczać na czas magazynowania i transportu różne produkty, takie jak:

  • leki;
  • odzież;
  • obuwie;
  • wyroby farmaceutyczne;
  • niektóre produkty żywnościowe;
  • wyroby elektroniczne.

Dostępne na rynku pochłaniacze wilgoci to produkty, które odznaczają się bardzo wysoką jakością. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci nie jest toksyczny, może być stosowany bez najmniejszych nawet obaw. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci występuje w postaci saszetek, granulatu, kapsułek. Dostępny jest także specjalny przemysłowy pochłaniacz wilgoci kontenerowy. Kontenerowy pochłaniacz wilgoci przeznaczony jest do stosowania w kontenerach.

Jakie wypełniacze stosuje się w pochłaniaczach wilgoci?

W pochłaniaczach wilgoci stosuje się bardzo różne wypełniacze. Można kupić pochłaniacz wilgoci, w którym jako absorbent wilgoci wykorzystana została glinka bentonitową. Bardzo popularnym rodzajem wypełniaczy jest także żel krzemionkowy. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy, w którym zastosowano żel krzemionkowy stosowany jest często do zabezpieczania przed wilgocią obuwia, galanterii skórzanej czy wyrobów elektronicznych.

Atrakcyjna cena sprawia że pochłaniacz wilgoci przemysłowy nie wpływa na wyższą cenę danego produktu. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy działa naprawdę bardzo skutecznie.