home Usługi Na czym polega pakowanie i etykietowanie przesyłek?

Na czym polega pakowanie i etykietowanie przesyłek?

Jeżeli prowadzicie działalność gospodarczą bądź właśnie zastanawiacie się nad jej założeniem, a główną formą działalności będą przesyłki zagraniczne, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie obowiązują właśnie podczas pakowania i etykietowania przesyłek zagranicznych. W zależności od gabarytów wysyłanych paczek, mogą to być niewielkich rozmiarów przesyłki listowe bądź paczkowe, a także przesyłki paletowe międzynarodowe, których zapakowanie wymaga szczególnej i fachowej wiedzy.

Jak sama nazwa wskazuje taka przesyłka musi zostać ułożona na palecie, która musi posiadać standardowe i zgodne z wysyłką zagraniczną rozmiarami. Zanim bowiem paczka dotrze do adresata, musi pokonać wiele tysięcy kilometrów, a jeżeli wysyłamy przesyłki zagraniczne, ilość kilometrów dla każdej paczki jest jeszcze większa.

Zapakuj paczkę w sposób prawidłowy

To czy paczka zostanie dostarczona na czas i w niezniszczonym stanie, nie zależy tylko od firmy kurierskiej. Ważne jest również odpowiednie zapakowanie, aby paczka za granicę wyruszyła w nienaruszanym stanie. Musimy także wiedzie, że paczki nie są układane w jednym miejscu. Przechodzą przez wiele magazynów i sortowni, a co za tym idzie są przerzucane i jeżeli ich opakowanie nie jest trwałe, paczka może ulec uszkodzeniu.

Jak zapakować paczkę?

Nie zależnie od tego czy paczka jest dostarczona drogą lądową, czy wypływa w daleką podróż statkiem, czy są to szybkie przesyłki lotnicze, najważniejsze jest opakowanie. Zawsze należy używać wysokiej jakości kartonów z tektury falistej, która najbardziej nadaje się do pakowania różnego rodzaju przesyłek. W samej paczce nie wolno pozostawiać pustej przestrzeni, dlatego powinno się stosować wypełnienie styropianowe bądź foliowe.