home Zdrowie Miejsce w którym zaczyna się nadzieja na zmiany

Miejsce w którym zaczyna się nadzieja na zmiany

Życie każdego z nas jest pełne nie tylko radości i nadziei, ale także smutku, poczucia straty i cierpienia. Reakcja na smutne wydarzenia może być bardzo rożna – od negowania, poprzez zaprzeczanie aż po ucieczkę od problemu. Wiele osób nie radzi sobie z cierpieniem. W takiej sytuacji dobrze jest zwrócić się o pomoc do specjalisty, który pomoże zmierzyć się z problemami. Rozwiązaniem tych problemów może być psychoterapia. Warszawa Centrum oferuje usługi wielu takich ośrodków. Jednym z takich miejsc jest poradnia psychologiczna w których dostępne są różnorodne formy pomocy. 

Różnorodna terapia dla dorosłych i dzieci

Każdy pacjent ośrodków terapeutycznych potrzebuje innej terapii, opartej na indywidualnej diagnozie i potrzebach. Ośrodek oferuje pomoc w bardzo wielu dziedzinach. Tutaj dostępna jest zarówno psychoterapia młodzieży, dzieci czy dorosłych (psychoterapeuta młodzieży ma inne zadania niż ten prowadzący sesje z pacjentami dorosłymi), jak i różnorodna pomoc oferowana w zależności od indywidualnych potrzeb.

W ośrodku dostępna jest między innymi: psychoterapia indywidualna, psychoterapia młodzieży, konsultacja seksuologiczna, terapia par lub całych rodzin, terapia logopedyczna lub neurologopedyczna (przyjmuje zarówno logopeda dziecięcy, jak i logopeda dla dorosłych), terapia neuropsychologiczna i wiele innych. Na uwagę zasługuje fakt, iż terapie mogą być prowadzone w języku angielskim. 

Dostęp do wielu specjalistów

Każdy problem na tle psychologicznym wymaga pomocy innego specjalisty (lub skorelowania terapii u co najmniej kilku z nich). Potrzebny jest seksuolog, psycholog czy psychoterapeuta? Warszawa Centrum oferuje pomoc ich wszystkich – nie tylko psychologa czy psychoterapeuty, ale także seksuologa, neuropsychologa lub logopedy (dziecięcego i dorosłego). Pacjent warszawskiego ośrodka może skorzystać z pomocy kilku specjalistów, co sprawia, iż terapia jest bardziej skuteczna i efektywna. 

Niektóre sytuacje w życiu wymagają pomocy psychologa lub psychoterapeuty. W takiej sytuacji nie warto się wstydzić, gdyż terapia może przynieść wiele korzyści.