home Dziecko Materace dla dzieci: co mamy do wyboru?

Materace dla dzieci: co mamy do wyboru?

Zakup materaca do łóżeczka nie jest prostą sprawą. W gąszczu propozycji producentów można się naprawdę pogubić. Materace dla dzieci różnią się między sobą zarówno stopniem twardości, jak i materiałem, z którego zostały wykonane. Jakie materace dla dzieci są dostępne, jeśli pod uwagę weźmiemy właśnie rodzaj zastosowanego materiału?

Pianka wysokoelastyczna

Materac do łóżeczka dla dziecka powinien przede wszystkim zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest, aby nie był zbyt miękki. Jeśli postawimy na materac do łóżeczka wykonany z pianki wysokoelastycznej, możemy być pewni, że maluch będzie miał zagwarantowany komfort. Dodatkowo pianki nie odkształca się, co sprawia, że dziecięce ciało ma odpowiednie podparcie w każdym miejscu. Taki materac do łóżeczka to naprawdę doskonały wybór.

Materace z lateksu

Materace lateksowe są niezwykle popularne, jeśli chodzi o łóżka dla dorosłych. Jak się jednak okazuje, znalazły one zastosowanie także w przypadku dzieci. Materace wykonane z lateksu cieszą się bardzo dobrą opinią pediatrów i ortopedów. Nie odkształcają się, co sprawia, że nie należy martwić się o kręgosłup malucha. Materac lateksowy jest również bardzo wygodny dla dziecka.

Oczywiście producenci proponują zdecydowanie więcej materacy dla dzieci. Te wymienione w naszym artykule to jedynie niewielki przykład tego, co znaleźć można w sprzedaży. Jeśli kogoś zainteresował temat dziecięcych materacy, jeśli właśnie zamierzasz kupić materac do łóżeczka dla dziecka, odsyłamy do naszego innego artykułu pt.: „Wybieramy materac do łóżeczka„, w którym również mówimy o dziecięcych materacach.