home Handel Jak wygodnie i bezpiecznie zważyć zwierzęta gospodarskie?

Jak wygodnie i bezpiecznie zważyć zwierzęta gospodarskie?

Sytuacji, w których zwierzęta gospodarskie muszą zostać zważone jest naprawdę wiele. Stąd też dużym zainteresowaniem cieszą się wagi inwentarzowe. Wagi inwentarzowe kupowane są nie tylko przez rolników. Niektóre z nich niezbędne są także w firmach prowadzących skup zwierząt gospodarskich czy w gabinetach weterynaryjnych.

Cechy dobrej wagi

Waga do bydła musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim waga do bydła musi być wykonana naprawdę bardzo solidnie. Nośność takiej wagi z reguły jest dość duża. Do tego waga do bydła powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości, gdyż tylko taka waga będzie miała naprawdę długą żywotność.

Do tego waga do żywca powinna zostać wykonana tak, aby uzyskany wynik ważenia był wiarygodny. Solidna waga do żywca ma konstrukcję wykonaną z blachy ocynkowanej ogniowo. To gwarancja, że jest to waga do żywca, która posłuży przez wiele lat.

Szeroki wybór wag

Na rynku do wyboru są wagi elektroniczne i mechaniczne do ważenia zwierząt. Waga dla zwierząt mechaniczna kupowana jest częściej. Te wagi są po prostu wygodne w użytkowaniu, a przy tym tańsze niż elektroniczne. Solidne tensometry sprawiają, że waga dla zwierząt nie mają elementów, które szybko ulegną zużyciu. Waga dla zwierząt może mieć różną nośność, są takie, których maksymalna nośność wynosi 1.500 kg. Wszystkie wagi inwentarzowe mimo solidnej konstrukcji są dość lekkie, łatwo przenieść je w inne miejsce. Ich obsługa jest bardzo prosta. Waga inwentarzowa dostępna jest w różnych wariantach, a więc można wybrać idealnie dostosowaną do swoich potrzeb.