home Zdrowie Jak leczyć się z uzależnienia?

Jak leczyć się z uzależnienia?

Jedną z najtrudniejszych decyzji, które podejmuje wiele uzależnionych osób jest decyzja o podjęciu  leczenia. Samodzielne wyjście z nałogu – bez względu na to czy jest alkoholizm, narkomania, czy pracoholizm – jest bardzo trudne, jeśli wręcz nie niemożliwe. Osoby, które chcą skorzystać z profesjonalnej pomocy mogą ją otrzymać w ośrodek leczenia uzależnień. Ośrodek leczenia uzależnień może być prywatny. Plusem prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest to, że można zostać przyjętym bardzo szybko. Minus: terapia w prywatny ośrodek leczenia uzależnień nie jest refundowana.

Ośrodek leczenia uzależnień: jaką pomoc zapewnia?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień prowadzi między innymi terapię osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków i leków. Ośrodek terapii uzależnień położony jest w przepięknym otoczeniu Gór Świętokrzyskich. Część pracujących w ośrodek terapii uzależnień terapeutów zna problemy osób uzależnionych z własnego doświadczenia. To osoby, które były uzależnione, którym udało się wyrwać z nałogu. Więcej na temat ośrodek terapii uzależnień można przeczytać w artykule „Chcę wyleczyć się z uzależnienia”.

Ośrodek terapii uzależnień: szansa na powrót do normalności

Nałóg niszczy nie tylko osobę uzależnioną. Warto więc zdecydować się na podjęcie leczenia w ośrodek terapii uzależnień. Należy w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że wychodzenie z nałogu wymaga wiele cierpliwości. Standardowy czas pobytu w ośrodku to cztery tygodnie; można go jednak przedłużyć na tak długo, jak to jest potrzebne.