home Zdrowie Informacje o rehabilitacji, które mogą ci się przydać

Informacje o rehabilitacji, które mogą ci się przydać

Pełnię zdrowia  lub część sprawności sprzed choroby nie zawsze udaje się odzyskać tylko na skutek kompleksowej opieki w szpitalu. Są sytuacje, gdy konieczna jest rehabilitacja. Bardzo często wymagają jej pacjenci, którzy walczą z ciężką chorobą, osoby po udarze czy wypadku.

Jaki jest cel rehabilitacji?

Celem rehabilitacja Poznań jest pomoc w osiągnięciu możliwie jak najlepszej sprawności  lub nawet jej całkowite przywrócenie. Rehabilitacja Poznań to szereg działań, które mają pomóc w powrocie do pracy czy też umożliwienie wykonywania przynajmniej części obowiązków, które pacjent wykonywał przed wypadkiem czy chorobą. Rehabilitacja przynosi bardzo dobre efekty pod warunkiem, że zostanie rozpoczęta jak najwcześniej. Pomocy w przynajmniej częściowym odzyskaniu sprawności mogą potrzebować pacjenci w bardzo różnym wieku i z bardzo różnymi schorzeniami. Rehabilitacja Poznań to oferta skierowana nie tylko do pacjentów, którzy wymagają rehabilitacji neurologicznej. Zespół specjalistów został dobrany w taki sposób, aby z rehabilitacji mogły skorzystać również osoby po zawale czy osoby starsze.

Czy za rehabilitację trzeba płacić?

Bardzo kompleksową opieką mogą zostać otoczeni pacjenci na specjalnych oddziałach czy w gabinetach rehabilitacji. Bardzo często są to placówki prywatne, nie oznacza to jednak, że za rehabilitację w nich pacjenci zawsze muszą zapłacić z własnej kieszeni. Wystarczy wybrać placówkę, która ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia; wtedy koszt rehabilitacji zostanie pokryty przez Fundusz.