home Przemysł Hale z płyty warstwowej: jakie mają zastosowanie?

Hale z płyty warstwowej: jakie mają zastosowanie?

Producenci hal namiotowych mają bardzo rozbudowaną ofertę. Alternatywą dla tradycyjnych murowanych obiektów przemysłowych są hale przemysłowe. Do tych, które zasługują na uwagę należą między innymi hale z płyty warstwowej.

Jakie są zalety tych hal?

Dotychczas bardzo popularne były zwykłe hale namiotowe, które mogły być użytkowane tylko sezonowo. Producenci hal przemysłowych wyszli jednak naprzeciw oczekiwaniom bardzo różnych grup klientów i zaczęli stosować nowe rozwiązania konstrukcyjne i nowoczesne materiały. Zainteresowali się między innymi płytami obornickimi; w ten sposób narodził się nowy typ hal przemysłowych: hale z płyty warstwowej. Płyty warstwowe sprawdziły się jako materiał konstrukcyjny na hale namiotowe całoroczne. To zasługa tego, ze płyty te mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Hale z płyty warstwowej zapewniają komfort termiczny zarówno podczas upalnych letnich dni, jak i w sezonie jesienno-zimowym. W efekcie hale z płyty obornickiej znalazły wiele różnorodnych zastosowań. Hale z płyty obornickiej sprawdzają się jako budynki inwentarskie, magazyny dla przemysłu i rolnictwa.

Rozwiązanie na miarę XXI wieku

Mówiąc o tym, jakie mają zalety hale z płyty obornickiej, koniecznie należy wspomnieć o tym, że jest to materiał budowlany bardzo przyjazny środowisku naturalnemu. Płyty, które użyto na hale namiotowe mogą po latach zostać poddane recyklingowi. Hale namiotowe z płyt warstwowych są trwałe, można je użytkować przez wiele lat. Plusem jest też to, że halę można wnieść bardzo szybko. Warto też pamiętać o tym, że płyty obornickie maja wysoki stopień odporności na ogień. Są rozwiązaniem bezpiecznym.