Hale przemysłowe dostępne są na rynku już od dłuższego czasu. Wśród rozwiązań, które proponują ich najwięksi producenci są także hale z płyty warstwowej.
Na czym polega to rozwiązanie?
Hale z płyty warstwowej to rozwiązanie, które warto wybrać w sytuacji, gdy liczy się krótki czas budowy. Hale z płyty warstwowej można wznieść w bardzo krótkim czasie. Ale nie jest to ich jedyna zaleta. Hale z płyty obornickiej są nie tylko szybkie w budowie, ale także tanie zarówno w budowie jak i eksploatacji. Płyta obornicka ma tę zaletę, że jest stosunkowo tanim materiałem budowlanym, ale ma wysokie parametry techniczne. Hale z płyty obornickiej mogą być użytkowane przez cały rok, gdyż jedną z zalet płyty są doskonałe parametry termoizolacyjne, hale chronią zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami.
Jakie jest zastosowanie hal z płyty warstwowej?
Doskonałe właściwości termoizolacyjne sprawiają, że hale z płyty obornickiej mają mnóstwo zastosowań. Płyty obornickie są odporne na wilgoć. Są więc wykorzystywane między innymi na ocieplane hale namiotowe wykorzystywane w wielu działach gospodarki. Hale namiotowe, które zostały zbudowane z płyt obornickich bardzo chętnie wykorzystywane są jako powierzchnie magazynowe do przechowywania towarów, które, którym szkodzi wilgotne powietrze i wahania temperatur. Hale namiotowe wykonane z płyty warstwowej są chętnie kupowane między innymi przez rolników. Sprawdzają się między innymi jako obory dla trzody chlewnej oraz obory dla bydła rzeźnego i krów mlecznych. Hale namiotowe z płyt warstwowych można przeznaczyć także na działalność usługową albo produkcyjną.