home Zdrowie Dieta Kopenhaska – drastyczne odchudzanie

Dieta Kopenhaska – drastyczne odchudzanie

Dieta Kopenhaska to obecnie dość często spotykany sposób odchudzania, który jednak można bez wątpienia nazwać drastycznym, ponieważ w ramach tej diety gwałtownie będzie ograniczać ilość spożywanych kalorii do mniej niż 1000 na każdy dzień. Dlatego przez 13 dni trwania tej diety utrata kilogramów może być rzeczywiście znacząca, ale nie oznacza to, że będzie to skuteczne odchudzanie. Niestety prawdopodobieństwo powrotu tych kilogramów po zakończeniu diety jest bardzo duże.

Sens stosowania diet niskokalorycznych

Tego typu dieta niskokaloryczna przynosi pytania o sens jej stosowania. Wydaje się, że to sposób, który może pozwolić na myślenie krótkowzroczne, by w jednej chwili była opcja utraty wielu kilogramów. W dłuższej perspektywie jednak nie da to efektu, ponieważ powrót do normalnego żywienia sprawi, żę te kilogramy będą wracać więc takie żywienie nie będzie miało większego sensu. Dlatego wiele osób pyta o sens stosowania takiej diety. Będzie on chyba tylko dla osób, które chcą dokładnie za kilkanaście dni mieć dużo mniej kilogramów, a potem powrót do starej wagi nie będzie dla nich problemem.

Dieta na 13 dni – dużo wyrzeczeń

Trzeba pamiętać, że dieta Kopenhaska to wymagający sposób żywienia. Przez 13 dni posiłki będą bardzo monotonne, spożywać się będzie głównie jajka na twardo, mięso chude oraz duże ilości szpinaku. Do tego kawa i dużo wody. W związku z tym, nie każdy jest w stanie taką dietę zaakceptować ze względu na jej ubogość co do proponowanych składników. Dodatkowo trzeba pamiętać, że nie jest to opcja dla osób, które mają problemy ze zdrowiem.