home Motoryzacja Czy warto kupować części używane?

Czy warto kupować części używane?

Dyskusja odnośnie tańszych zamienników przetoczyła się przez świat mechaników samochodowych i użytkowników pojazdów już dobre kilka lat temu. Wniosek był oczywisty, ponieważ w dobie obrabiarek sterowanych cyfrowo, nie ma powodu, by nie wierzyć zamiennikom. Cały czas jeszcze pozostaje jednak dylemat związany z częściami używanymi. Czy używane części do DAF mogą realnie być dobrym rozwiązaniem dla firmy, która swoją pracę traktuje poważnie i jakiekolwiek przestoje spowodowane awariami oznaczałyby istotne problemy finansowe i wizerunkowe?

Zakup oryginalnych części

Czasami oczywiście nie ma szans, by używane części DAF można było zastosować skutecznie. W niektórych przypadkach trzeba zastosować elementy nowe i nie jest to dla nikogo żadna tajemnica. Właśnie z tego powodu dystrybutorzy części używanych zawsze posiadają też nowe części DAF w swojej ofercie.

Zazwyczaj jest ich znacznie mniej od części używanych, ale nie dzieje się tak bez powodu. Powodem są oczywiście pieniądze, ponieważ specjalistyczne samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe DAF to nie samochody osobowe. Koszt nawet niewielkich napraw jest bardzo wysoki, a części kosztują fortunę. Wykorzystanie elementu używanego drastycznie te koszty obniża.

Na częściach używanych korzystają wszyscy

Warto pamiętać, że części używane to nie tylko możliwość zakupu tańszego elementu do swojego samochodu. Ale kiedy pojazd nie będzie już zdatny do użytku, będzie można sprzedać posiadane przez siebie sprawne części i odzyskać przynajmniej część poniesionych wydatków. Mowa jest o naprawdę dużych kosztach, więc nie warto tego lekceważyć.