home Motoryzacja Części muszą być odpowiednio magazynowane

Części muszą być odpowiednio magazynowane

Części samochodowe to jeden z tych tematów, o których można dyskutować godzinami i nie poruszyć nawet najbardziej podstawowych kwestii. Jest to równocześnie temat bardzo ogólny i bardzo szczegółowy, ponieważ części zamienne potrzebne są do wszystkiego, ale za każdym razem, kiedy potrzebna jest jakaś część zamienna, jest to bardzo konkretny element. Nie ma tutaj niestety zbyt szerokiego pola do popisu, zwłaszcza jeśli chodzi o części do ciężarówek. Okazuje się, że ogromnie istotną kwestią jest tutaj odpowiednie magazynowanie części.

Nieoptymalne zabezpieczenie części

Wydawać by się mogło, że problem jest wydumany, ponieważ używane części do ciężarówek z pewnością nie są delikatne. Jeśli są w stanie pracować w samochodzie ważącym wraz z ładunkiem kilkadziesiąt ton, na pewno nic im się nie stanie w trakcie przechowywania.

W rzeczywistości jednak jest to zupełnie błędne założenie, ponieważ mamy tutaj do czynienia z sytuacją dla części nietypową. Nietrudno zauważyć, ze kiedy dany element jest zamontowany, działające na niego czynniki są zupełnie inne niż w sytuacji, kiedy leży na półce. Największym zagrożeniem jest oczywiście wilgoć, ponieważ ta będzie się pojawiała w miejscach, gdzie w przypadku odpowiednio założonego elementu w samochodzie takiej wilgoci nigdy by nie było. A to tylko wierzchołek góry lodowej problemów.

Odpowiednie magazyny to rozwiązanie problemu

Profesjonaliści nie mają z tym oczywiście większych problemów. Części DAF składane są w specjalnych magazynach wielkopowierzchniowych, gdzie nie ma oczywiście klimatyzacji, bo byłaby to przesada, ale funkcjonują odpowiednie systemy dbające o to, by elementy były zabezpieczone.