home Zdrowie Co to jest rehabilitacja?

Co to jest rehabilitacja?

Utrata sprawności na skutek wypadku czy ciężkiej choroby nie musi oznaczać dramatu. Przynajmniej częściową sprawność można przywrócić dzięki możliwościom jakie daje rehabilitacja. Co więcej, są sytuacje, w których rehabilitacja przywraca pełną sprawność. Wiele zmian uda się cofnąć pod warunkiem, że rehabilitacja rozpocznie się jeszcze w szpitalu i będzie kontynuowana po wypisaniu do domu.

Jakie są rodzaje rehabilitacji?

Rehabilitacja w Poznaniu to bardzo szeroki wachlarz usług. Oferta rehabilitacja w Poznaniu skierowana jest między innymi do pacjentów z chorobami układu krążenia. Rehabilitacja w Poznaniu obejmuje także specjalistyczna rehabilitacja. Specjalistyczna rehabilitacja skierowana jest do węższego grona pacjentów. Specjalistyczna rehabilitacja potrzebna jest między innymi kobietom, które przeszły zabieg mastektomii. Centrum rehabilitacji oferuje zabiegi laseroterapii, krioterapii oraz elektroterapii. W centrum rehabilitacji pacjenci mogą skorzystać również z zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem ultradźwięków.

Dlaczego właśnie u nas?

Nasze centrum rehabilitacji działa od 17 lat. Świadczymy usługi z zakresu rehabilitacji nie tylko dla pacjentów, którzy za zabiegi płacą z własnej kieszeni. Z rehabilitacji mogą skorzystać również osoby, które mają prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Możliwa jest również rehabilitacja ambulatoryjna w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Więcej informacji na temat rehabilitacji można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.