home Usługi Bezpieczne zamki do drzwi

Bezpieczne zamki do drzwi

Dobrze dobrane zamki do drzwi zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Kupując zamki do drzwi zewnętrznych trzeba więc zwracać uwagę nie tylko na ich cenę. W sprzedaży znajdują się dzisiaj bardzo różne zamki do drzwi, nie tylko do tych zewnętrznych. Każdy może więc wybrać zamki do drzwi, które najlepiej spełnią jego oczekiwania i potrzeby.

Zamki do drzwi: jakie są ich rodzaje?

Zamki do drzwi można podzielić biorąc pod uwagę różne kryteria. Najczęściej pod uwagę brany jest sposób ich montażu. Uwzględniając to kryterium wyróżnić można zamki wpuszczane do drzwi oraz nawierzchniowe. Zamki wpuszczane do drzwi montowane są wewnątrz drzwi. Oznacza to, że zamki wpuszczane do drzwi są niewidoczne.

Zamki nawierzchniowe montuje się na powierzchni drzwi. Zamki do drzwi zewnętrznych powinny stanowić zabezpieczenie antywłamaniowe. W sprzedaży dostępne są więc nie tylko standardowe, posiadające pięć, ale także więcej bolców zamki do drzwi zewnętrznych. Im więcej bolców posiada zamek, tym trudniej jest otworzyć drzwi nie mając oryginalnego klucza.

Jaki zamek wpuszczany do drzwi?

Na rynku można dzisiaj znaleźć mnóstwo zamków do drzwi zarówno zewnętrznych, jak i pokojowych. Różnią się one od siebie nie tylko sposobem montażu i ceną, ale także designem. Zamki należą do tych, na które warto zwrócić uwagą. Zamki pochodzą tylko od najlepszych, sprawdzonych producentów. Oznacza to, że Sparta zamki charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Stanowią więc bardzo dobrą ochronę przed ewentualnym włamaniem.